უწყებათაშორისი კომისიის მორიგი სხდომა გაიმართა 6.10.2016
2016 წლის საპარლამენტო არჩევნებისთვის შექმნილმა უწყებათაშორისმა კომისიამ მე-9 სხდომა გამართა. სხდომას იუსტიციის მინისტრი თეა წულუკიანი უძღვებოდა. შეხვედრაზე წინასაარჩევნო პერიოდში პარტიებისა და არასამთავრობო ორგანიზაციების მხრიდან მოწოდებული ინფორმაცია განიხილეს და შესაძლო დარღვევებზე რეაგირების შესახებ მოისმინეს. იუსტიციის მინისტრი საქართველოს მოქალაქეებისთვის ევროკავშირის ქვეყნებთან უვიზო მიმოსვლის მინიჭების თაობაზე ევროკავშირის წევრ ქვეყნებს შორის მიღწეულ პოლიტიკური შეთანხმებას გამოეხმაურა. თეა წულუკიანმა საქართველოს თითოეულ მოქალაქეს მიულოცა ის წარმატება, რომელიც, მისი თქმით, მრავალი უწყების და, მათ შორის, იუსტიციის სამინისტროსა და მისი სამსახურების დაუღალავი შრომის შედეგია
ზუგდიდში, N20 საარჩევნო უბნის მიმდებარედ ფიზიკური შეურაცხყოფის ფაქტზე პოლიციამ 5 პირი დააკავა
ღარიბაშვილი - მე მჯერა, რომ ჩვენი ხალხი მიიღებს მორიგ ბრძნულ გადაწყვეტილებას და ხმას მისცემს ქვეყნის სტაბილურობას და არა ქაოსს